Ewa Juzoń R.I.P.

Z wielkim bólem i smutkiem informujemy, że 27 marca w godzinach popołudniowych zmarła na covid w szpitalu w Wołominie nasza Koleżanka i Przyjaciółka, filolog klasyczny, Ewa Juzoń.

Od lat walczyła dzielnie z mnóstwem dolegliwości, wydawało się przez dwa dni, że i tym razem da radę, ale tak się, niestety, nie stało.

Ewa Juzoń (14.09.1943–27.03.2021) pracowała w IBL w okresie: 1.03.1985–2.12.1991, w Pracowni Literatury Oświecenia, wyszukując pilnie filiacje i similia antyczne w czasach, kiedy można było skorzystać tylko z tzw. thesaurusów, Liddell-Scottów i innych oksfordów, a wszystko w wersji papierowej, bo internetu jeszcze po prostu nie było.

Pogrzeb Ewy odbędzie się 7 kwietnia. O godz. 11.30 msza św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, przy ul. Kurkowej w Wołominie, następnie odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz. W piątek w “Gazecie Wyborczej” ukaże się nekrolog.

Ewo, będzie nam brakowało Twej optymistycznej afirmacji życia, tym bardziej godnej podziwu u Osoby tak ciężko doświadczonej zdrowotnie przez los, tej niewyczerpanej nadziei, że najgorsze już za Tobą, że teraz, po kolejnej operacji, może być tylko lepiej. No i zawsze podziwialiśmy Twoją nieustępliwość w wydobywaniu similiów po prostu spod ziemi, gdy już wszyscy tracili nadzieję, że uda się cokolwiek znaleźć. Bez Ciebie niteczek łączących literaturę oświecenia z antykiem byłoby znacznie, znacznie mniej!

Nigdy o Tobie nie zapomnimy!