CERTAMEN RECITANDI LESNENSE – LESZNO 2019

Szanowni Państwo,
I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego poezji łacińskiej CERTAMEN RECITANDI LESNENSE – LESZNO 2019. Przedsięwzięcie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna oraz JM Rektora PWSZ
w Lesznie.

Zadaniem uczestników będzie wyrecytowanie łacińskiego utworu poetyckiego (lub fragmentu utworu) w oryginale albo w polskim przekładzie. Finał zaplanowany jest na 4 kwietnia 2019 r.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski, do czego organizatorzy gorąco zachęcają.

Szczegółowe zasady konkursu określone są w załączonym regulaminie. Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie oraz na stronie internetowej: https://pwsz.edu.pl/index.php/pl/konkursrecytatorski.

Izabella Kołodziejczyk-Dudek
nauczyciel języka łacińskiego